Často kladené dotazy

Jak si rezervovat termín svatebního focení?

Kontaktujte nás přes kontaktní formulář, telefonicky na čísle 735 892 531 nebo e-mailem, viz kontakt. K závaznému objednání svatebního focení ale dochází až po uhrazení rezervačního poplatku, který činí 2000 Kč a je nevratný, a to i v případě, že se svatba nebo focení z důvodů na vaší straně neuskuteční (např. proto, že si najdete jiného fotografa).

Kolik bude svatební focení stát?

Výsledná částka se odvíjí od ceny vámi vybraného cenového balíčku a případných dalších nákladů (cestovné, neplánované prodloužení doby naší přítomnosti na svatbě, nečekané okolnosti apod.). Jednotlivé cenové balíčky zahrnují různé služby, různou dobu focení, různý počet snímků atd. Pro stanovení konečné částky je ale vždy rozhodující celková doba naší přítomnosti na svatbě. Jestliže se tedy v rámci balíčku nestihne vše v dané době, je nutné si připlatit za další hodinu nebo více focení.

Zvládnete vyfotit svatbu i ve špatných světelných podmínkách?

Máme zkušenosti i se svatbami ve velmi stísněných a tmavých prostorách. Jsme vybaveni moderní fotografickou technikou, používáme blesky a světelné objektivy. Někdy pro zachování atmosféry místa fotíme bez blesku, v takovém případě je nutné počítat s větší zrnitostí výsledného obrazu kvůli nastavení vyššího ISO, technika není všemocná.

Co když bude ve svatební den pršet?

Špatné počasí ve svatební den je nepříjemné, ale i za deště se dají udělat zajímavé snímky a není potřeba se toho bát. Společné portréty svatebčanů se dají fotit v interiéru, při venkovním focení se dají např. kreativně využít deštníky (upozorněte svatební hosty, aby deštník všichni měli).

Za jak dlouho budou hotové snímky?

Přibližně do týdne od svatby obdržíte prvních cca 5 upravených snímků, abyste se mohli pochlubit příbuzným a přátelům. Ostatní hotové upravené snímky obdržíte do 4-6 týdnů v elektronické podobě.

Co znamená snímek v elektronické podobě?

Jedná se o digitální soubor ve formátu JPEG ve vysoké kvalitě a rozlišení. Formát JPEG je standardní formát digitálních snímků nabízející vysokou kvalitu obrazu a zároveň díky účinné kompresi relativně malý datový objem (malý soubor), což umožňuje jeho snadné uchovávání v počítači nebo sdílení na sociálních sítích.

Dají se z těchto souborů udělat běžné papírové fotky?

Ano, většina fotozpracovatelů (Fotolab apod.) nabízí internetové rozhraní pro zaslání souborů a zadání výroby běžných papírových fotek.

Jak dlouho archivujete pořízené snímky?

Pořízené snímky budeme archivovat po dobu půl roku ode dne focení.