Jak to probíhá / obchodní podmínky

Jak se objednat

Kontaktujte nás přes poptávkový formulář, telefonicky nebo e-mailem, viz kontakt.

Přijetí rezervace termínu svatebního focení a platba

Pokud budeme mít na vaši svatbu volný termín, budeme ho pro vás předběžně rezervovat. K závaznému objednání svatebního focení ale dochází až po uhrazení rezervačního poplatku, který činí 1000 Kč a je nevratný, a to i v případě, že se svatba nebo focení neuskuteční (např. proto, že si najdete jiného fotografa). Zbývající částku za focení (cenu vybraného cenového balíčku) zaplatíte nejpozději v den konání svatby.

Společná domluva o svatebním focení

Před svatbou upřednostňujeme osobní setkání, abychom se společně poznali, sdělili jste nám svou představu, domluvili jsme se na podrobnostech apod., nebo se případně hned na začátku rozloučili, pokud si nepadneme do oka nebo nebudeme schopni splnit vaše požadavky.

Nabízíme rovněž možnost předsvatebního focení v našem Rodinném fotoateliéru v Kolíně – osobní schůzka může proběhnout v jeho rámci.

Dodání podrobných informací před svatbou

Nejpozději měsíc před termínem vaší svatby požadujeme dodat veškeré podstatné informace o svatbě – itinerář, časový harmonogram svatebního dne, seznam všech míst, kde se bude svatba odehrávat (obřad, hostina atd.), počet hostů, cokoliv důležitého. Je to proto, abychom měli možnost tato místa ještě před svatbou navštívit, prohlédnout, zjistit možnosti focení atd.

Průběh svatebního focení

Individuálně, s přihlédnutím k pestrosti a různorodosti snímků z události. Během svatby bude pořízeno až několik stovek snímků, z nichž následně vybereme reprezentativní vzorek těch nejlepších, k úpravám a retuším.

Není-li domluveno jinak, fotíme způsobem dle vlastního uvážení, podle vlastního uměleckého záměru. Ve špatných světelných podmínkách fotíme s bleskem. Je zcela na našem uvážení, jestli blesk použijeme, nebo ne (např. pro zachování atmosféry místa), a snímky mohou být v důsledku toho více zrnité (kvůli použití vyššího ISO). Volba hloubky ostrosti (míra rozostřenosti pozadí) je zcela na našem uvážení. Nespokojenost s vlastním vzhledem nebo malý počet hezkých snímků z důvodu vaší špatné nálady, nespolupráce apod. nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Máte-li jakékoli specifické požadavky, musí být uvedeny na předsvatební schůzce.

Zpracování zakázky

Zakázka není jen samotné focení, ale také následných několik dní práce na počítači v grafickém programu, kde se snímky třídí, retušují, ořezávají, upravuje se světelné a barevné podání apod. Teprve po těchto úpravách se vyexportují definitivní snímky pro vás. Úpravy na snímcích provádíme dle vlastního uvážení.

Dodání hotové zakázky

Přibližně do týdne od svatby obdržíte prvních cca 5 upravených snímků, abyste se mohli pochlubit příbuzným a přátelům. Ostatní hotové upravené snímky obdržíte do 4-6 týdnů v elektronické podobě přes zabezpečené internetové úložiště (zaheslovaná webová galerie). V případě balíčku “Celý den” obdržíte hotovou zakázku rovněž na flashdisku (ten od nás dostanete jako dárek).

Úpravy snímků zahrnují ořez, opravu jasu, kontrastu a barevného podání. U vybraných snímků je možné za domluvený příplatek provést i pokročilé úpravy. Soubory ve formátu RAW a neupravené snímky neposkytujeme. Tištěné papírové fotky NEJSOU součástí balíčku.

Platba

Cenu za služby zaplatíte hotově nejpozději v den svatby. Rozhodnete-li se poté dodatečně, že budete chtít více snímků nad rámec cenového balíčku, zaplatíte rozdíl v ceně ještě před dodáním hotové zakázky bankovním převodem.

Další informace

Pořízené snímky budeme archivovat po dobu půl roku od svatby. Během této doby vám můžeme znovu vypálit CD/DVD s vaší zakázkou (za poplatek). Je možné přidělat i další snímky.

A co dál?

Budete-li se svatebními snímky od nás spokojeni, naše spolupráce může pokračovat i v budoucnu. V našem Rodinném fotoateliéru v Kolíně fotíme budoucí maminky, novorozence po návratu z porodnice, rodiny s dětmi apod., nabízíme i focení v porodnici. Pro více informací navštivte www.rodinny-fotoatelier.cz

Výše uvedené informace jsou zároveň obchodní podmínky.