Jak to probíhá / obchodní podmínky

Jak se objednat

Kontaktujte nás přes poptávkový formulář, telefonicky nebo e-mailem, viz kontakt.

Přijetí rezervace termínu svatebního focení a platba

Pokud budeme mít na vaši svatbu volný termín, budeme ho pro vás předběžně rezervovat. K závaznému objednání svatebního focení ale dochází až po uhrazení rezervačního poplatku, který činí 2000 Kč a je nevratný, a to i v případě, že se svatba nebo focení z důvodů na vaší straně neuskuteční (např. proto, že si najdete jiného fotografa). Zbývající částku za focení (cenu vybraného cenového balíčku) zaplatíte nejpozději v den konání svatby.

Společná domluva o svatebním focení

Před svatbou upřednostňujeme osobní setkání, abychom se společně poznali, sdělili jste nám svou představu, domluvili jsme se na podrobnostech apod., nebo se případně hned na začátku rozloučili, pokud si nepadneme do oka nebo nebudeme schopni splnit vaše požadavky.

Vyhrazujeme si právo odstoupit od focení vaší svatby v případě, že porušíte domluvené podmínky (např. požadujete výměnu balíčku focení za balíček s nižší cenou, než bylo domluveno, apod.).

Dodání podrobných informací před svatbou

Nejpozději měsíc před termínem vaší svatby požadujeme dodat veškeré podstatné informace o svatbě – itinerář, časový harmonogram svatebního dne, seznam všech míst, kde se bude svatba odehrávat (obřad, hostina atd.), orientační počet hostů, cokoliv důležitého. Je to proto, abychom se na focení vaší svatby mohli předem připravit.

Průběh svatebního focení

Individuálně, s přihlédnutím k pestrosti a různorodosti snímků z události. Během svatby bude pořízeno až několik stovek snímků, z nichž následně vybereme reprezentativní vzorek těch nejlepších, k úpravám a retuším.

Není-li domluveno jinak, fotíme způsobem dle vlastního uvážení, podle vlastního uměleckého záměru. Ve špatných světelných podmínkách fotíme s bleskem. Je zcela na našem uvážení, jestli blesk použijeme, nebo ne (např. pro zachování atmosféry místa), a snímky mohou být v důsledku toho více zrnité (kvůli použití vyššího ISO). Volba hloubky ostrosti (míra rozostřenosti pozadí) je zcela na našem uvážení. Nespokojenost s vlastním vzhledem nebo malý počet hezkých snímků z důvodu vaší špatné nálady, nespolupráce apod. nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

Seznamte se předem s naší prací na našich webových stránkách a ujistěte se, že se vám líbí. Nespokojenost s naším fotografickým stylem nelze brát jako důvod k reklamaci. 

Setrváváme na vaší svatbě maximálně po domluvenou dobu. Za každou další hodinu je účtován poplatek dle platného ceníku. Prodloužení focení probíhá na základě předchozí domluvy (vašeho přání) na svatbě, dle aktuální situace. Fotíme zpravidla do 20.00 hod. nebo dle domluvy.

Za dobu focení se považuje celková doba naší přítomnosti na svatbě (tj. včetně přejezdů na jednotlivá místa, jídla, čekání, kdy se nic zajímavého neděje, atd.).

V případě nezajištění občerstvení si vyhrazujeme právo na placenou hodinovou pauzu v rámci domluvené doby focení.

Rozmyslete si, co je pro vás důležité. Máte-li jakékoli specifické požadavky, musí být uvedeny na předsvatební schůzce.

Zpracování zakázky

Zakázka není jen samotné focení, ale také následných několik dní práce na počítači v grafickém programu, kde se snímky třídí, retušují, ořezávají, upravuje se světelné a barevné podání apod. Teprve po těchto úpravách se vyexportují definitivní snímky pro vás. Úpravy na snímcích provádíme dle vlastního uvážení.

Dodání hotové zakázky

Přibližně do týdne od svatby obdržíte prvních cca 5 upravených elektronických snímků, abyste se mohli pochlubit příbuzným a přátelům. Ostatní hotové upravené snímky obdržíte do 4-6 týdnů v elektronické podobě přes zabezpečené internetové úložiště (zaheslovaná webová galerie). V případě “Středního balíčku” a balíčku “Celý den” obdržíte hotovou zakázku rovněž na flashdisku (ten od nás dostanete jako dárek).

Vyhrazujeme si právo ve výjimečných případech (např. z důvodu nemoci) dodací lhůtu prodloužit (až na 8 týdnů).

Úpravy snímků zahrnují ořez, opravu jasu, kontrastu a barevného podání. U vybraných snímků je možné za domluvený příplatek provést i pokročilé úpravy. Soubory ve formátu RAW a neupravené snímky neposkytujeme.

Po dodání upravených snímků v elektronické podobě nám zašlete výběr snímků k tisku (počty snímků dle zvoleného balíčku). Tištěné papírové fotky budou připravené k vyzvednutí nebo je pošleme poštou (dle domluvy) nejpozději do měsíce od zaslání výběru.

Platba

Cenu za služby zaplatíte hotově nejpozději v den svatby. Rozhodnete-li se poté dodatečně, že budete chtít více snímků nad rámec cenového balíčku, zaplatíte rozdíl v ceně ještě před dodáním hotové zakázky bankovním převodem. Jste povinni uhradit domluvenou částku i v případě, že se rozhodnete focení zkrátit.

Další informace

Pořízené snímky budeme archivovat po dobu půl roku od svatby.

 

Výše uvedené informace jsou zároveň obchodní podmínky. Uhrazením rezervačního poplatku potvrzujete, že jste se s nimi seznámili a souhlasíte s nimi.